Наука і технічна творчість

Керівник гуртка: Копняк Володимир Євгенович

Електронні пристрої на основі мікроконтролерів давно та впевнено зайняли своє місце в сучасній техніці. Вони працюють в автомобілях, літаках, підводних човнах, космічних апаратах, електросамокатах, дронах, системах опалення та конциціювання, в теплицях, на виробничих лініях, в системах розумного будинку, сигналізаціях, пральних машинах, мікрохвильовках, пилососах, кавомашинах та навіть в багатьох сучасних іграшках. І якщо раніше опанування ремеслом розробника таких пристроїв було чимось спорідненим з незрозумілою таємною магією, то з появою доступних платформ та розвитком супутньої інфраструктури ситуація кардинально змінилася, і на сьогоднішній день будь-яка людина, що вміє читати та послідовно виконувати операції по з’єднанню деталей за інструкцією, може зібрати досить складний та цікавий, а іноді ще й корисний пристрій.

Однією з найбільш розповсюджених та популярних платформ для навчання та створення автоматизованих пристроїв є Arduino — апаратна обчислювальна платформа для аматорського конструювання, основними компонентами якої є плата мікроконтролера з елементами вводу/виводу та середовище розробки Processing/Wiring на мові програмування, що є спрощеною версією C/C++. В Arduino, крім мікроконтролера, немає визначеного набору деталей, а також немає обмежень того, що можна зібрати. Все залежить лише від Вашої фантазії та наполегливості. Це новий світ, чудове хобі, а можливо й майбутня професія. Сотні тисяч людей у всьому світі використовують Arduino в своїх проектах.

Навчальний курс передбачає поверхневе знайомство з основами радіоелектроніки, вимірюванням параметрів радіодеталей та простих схем, принципами роботи датчиків та пристроїв відображення інформації, керування сервоприводами, основами передачі інформації між пристроями з використанням Bluetooth, Wi-Fi та Internet. За час навчання учні збирають біля трьох десятків цікавих схем та пристроїв, починаючи від мигаючих світлодіодів, гірлянди, світлофора, простих електронних іграшок, закінчуючи мобільними роботами, системами сигналізації та розумного будинку з передачею інформації через інтернет.

Курс переважно розраховано на учнів 6-11 класів, що мають досвід складання роботів курсу «Mindstorms» та(або) знайомі з основами програмування будь-якою з мов (С++, Pascal, Python, Java), або мають невеликий досвід створення та програмування пристроїв з використанням інших мікроконтролерів. Втім, якщо Ви старшокласник і не маєте жодного попереднього досвіду, але присутнє непереборне бажання навчитися - ми звичайно будемо раді бачити Вас на заняттях.

Погляньте лише на декілька прикладів того, що можна зробити з Arduino:

https://youtu.be/6mXM-oGggrM

https://youtu.be/nfm3qQoZIuo

https://youtu.be/Lp8eSCuQqb0

https://youtu.be/Q8Zw4-lRXJI

https://youtu.be/XxmD70Wvmdw

https://youtu.be/xqUhlYrN_Po

https://youtu.be/5tOaceTiTa4

https://youtu.be/pKQ2gznd1_I

Вікова категорія: 11-16 років (6-11 класи)

Детальніша інформація про роботу гуртка за тел. 097-976-66-50

Розклад гуртка
На 2021-2022 навчальний рік
Копняк Володимир Євгенович
ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
каб.107
12:30-14:00
Про керівника
Керівник:
Копняк Володимир Євгенович