Бібліотека

Бібліотека - це інформаційний, культурно-освітній простір, що має книжковий фонд конкретного читацького спрямування для обслуговування вихованців та педагогів палацу.

В бібліотеці накопичена необхідна методична література для організації і проведення навчально – ви навчально – виховної роботи з дітьми та профільні періодичні видання для керівників дитячих об’єднань, організаторів масової виховної роботи з учнівською молоддю. Книжковий фонд бібліотеки складає 6000 примірників.

Бібліотеку Палацу по праву можна назвати інформаційним центром, адже бібліотека щороку отримує понад 20-и назв з періодичної преси, якими забезпечує адміністрацію, педагогів та дітей. Окрім того, книжковий фонд бібліотеки становить більше 5-ти тисяч екземплярів. Для забезпечення навчально - виховного процесу, з метою поглибленого ознайомлення гуртківців та педагогів з новою методичною літературою, з метою популяризації книги та висвітлюючи актуальні теми сьогодення, постійно створюються та оформлюються книжкові виставки.


Також проводяться різні форми роботи, такі як книжкові вікторини, відео хвилинки, зустрічі з письменниками, бесіди, бібліотечні уроки, години спілкування, дискусії, пізнавальні хвилинки, екскурсії до бібліотеки.


Традиційним стало щороку проведення Тижня дитячої та юнацької книги, з метою формування розвитку пізнавальної активності дітей, підтримки читання та популяризації книги. Кожного дня упродовж тижня в Палаці на юних любителів книги чекають різноманітні цікаві заходи.


Основні завдання роботи бібліотеки:

 1. Заходи по обладнанню позашкільної бібліотеки - комплектування бібліотечного фонду з таких джерел:
  • періодичні видання;
  • подаровані книги;
  • придбані за спонсорські кошти;
  • книги, взамін загублених читачами.
 2. Робота з бібліотечним фондом
 3. Інформаційне забезпечення виховного процесу у закладі
 4. Організація бібліотечного активу читачів
 5. Формування інформаційної культури читачів
 6. Організація книжкових виставок, пропаганда книги
 7. Робота з формулярами читачів
 8. Створення електронного каталогу бібліотеки
 9. Масова робота: конкурси, вікторини, відео хвилинки, зустрічі з письменниками

З кожним роком все більше дітей прилучається до скарбниці світової та національної літератури. А різноманітна діяльність бібліотеки допомагає їм зорієнтуватися в книжковому світі, вчить любити і берегти книги, поважати працю тих, хто їх виготовляє.