Статті
1 лютого 18:31

Як не потрапити на гачок ліні?

Попереду чудовий час пригод, нових можливостей та яскравих вражень – КАНІКУЛИ. Так само, як цілий тиждень ми чекаємо п’ятницю – цілий рік чекали канікул. Скільки важливих справ ми відклали на цей період та скільки планів маємо втілити в реальність. Але щойно екзамени і контрольні залишились позаду, а будильник вимкнено, починається незворотній процес перетворення в домашнього лінивого тюленя, який тішить себе фразами: «потім», «завтра», «ще годинку позависаю і все» і т.д. Причина схожих симптомів звичайно лінь-матінка. Вона повільно заволоділа твоїм часом, тому, що він не структурований, як раніше.

Таке різке розслаблення організму сприймається, як стрес. Адже звичному режиму напруги між школою, репетирами та спортивними секціями – прийшла на зміну повна розслабуха. Тривале перебування в такому стані призводить до того, що звичні радощі не радують, а захоплення не захоплюють, залишаються байдужими улюблені фільми або музика, навіть друзі. І є ризик всі канікули продеградувати. Щоб цього не сталось варто визначити істинні причини цього стану.


Лінь часто виникає внаслідок тривалого напруження і перевтоми. Якщо ми згадаємо історію людства, то первісне призначення ліні було в економії енергетичних ресурсів, яких первісній людині так не вистачало.

Ось і на сьогоднішній день лінь часто виступає в якості захисної реакції організму. Іноді небажання що-небудь робити буває результатом фізичного або розумового перевантаження. Наприклад, коли ми за ніч перед екзаменом плануємо осилити матеріал, який за програмою вивчали цілий семестр. Лінь в таких випадках сигнал про те, що якщо наразі не дати організму відпочинок він його візьме сам, через якусь хворобу. 

До речі причиною ліні також може бути втрата інтересу від того чи іншого заняття, коли ТВОЇ очікування не співпали з реальністю. Ситуація коли натхнення безповоротно втрачено, настрій погіршився і з’явилось бажання згорнутись в позі ембріона подалі від людських очей.

Отже, як під час канікул впоратись з власною лінню та апатією? В першу чергу потрібно записати всі свої плани на час канікул, з конкретним deadline. Виділити термінові, важливі та ті, що йдуть з хештегом #нехочуалетреба. Список цей помістити в муляючому око місці, аби той частіше нагадував про своє існування. За кожний виконаний пункт (ЦЕ ВАЖЛИВО) придумуйте собі приємну винагороду, на кшталт прийому піццопоїдання в веселій компанії друзів чи походу на прем’єру фільму. Відзначайте або викреслюйте зі списку виконане. Цей спосіб давно відомий в time-менеджменті і точно перевірений. Це додасть мотивації.

Мотивація і інтерес – головна зброя в боротьбі проти ліні і неробства. Вони, як два союзника, взаємопов'язаних між собою. Інтерес не завжди мотивований. Тому, обов'язково ставте собі цілі, мотивуйте себе як на великі, так і на маленькі справи, хваліть себе за виконану роботу. Передчуваєте позитивний і приємний результат. Допоможе і візуалізація кінцевого результату. 

За літній час можна знайти для себе якесь нове та цікаве  захоплення, хобі. В кожного з нас є мрія, яка міцно задрімала, а літо чудовий час, щоб її розбудити.

Поліпшити ефект допоможе сувора самодисципліна, яка має стати невід'ємною частиною Вашого життя. Завдяки дисципліні, Ви тримаєте в тонусі своє тіло, емоції і думки. Почати самостійно себе дисциплінувати можна з самого банального, наприклад прокидатись та засинати в один і той же час або перейти на 80 Level – робити ранкову зарядку. До слова, виконання фізичних вправ - чудовий засіб в боротьбі з поганим лінню. До того ж під час фізичних навантажень в організмі виробляються ендорфіни, гормони, які поліпшують настрій і позитивно впливають на емоційний стан. Тому успіхів.

Ось такі прості поради можуть допомогти кожному з нас узяти свою лінь під контроль і не дозволити їй бути перешкодою для здійснення наших планів. Насправді людина щаслива коли чимось зайнята і цей процес викликає позитивні емоції (інтерес, радість, захват, задоволення).

Але варто запам’ятати і те, що лінь, перш за все, це сигнал. Сигнал, що вам не цікаво, що ви втомилися, а не те, що ви не належите до працьовитої частини населення.