Статті
10 жовтня 10:31

Як навчити дитину радіти життю та бути добрішим

ХХІ століття - час бурхливого розвитку, технічного прогресу та активного соціального життя. У світі, який щодня змінюється, батькам потрібно бути рішучими, мати суворий характер та швидко приймати рішення. Суспільство пред'являє високі вимоги й до дітей, що являються однією із найголовніших ланок соціального життя, адже у них приховане наше майбутнє. Батьки немовляти задумуються про перший день своєї дитини у школі. Батько і мати шестикласника відправляють свого сина чи доньку на різноманітні додаткові заняття та хвилюються, щоб їх дитина не відставала у розвитку від однолітків. Сучасний, стрімкий розвиток суспільства ставить перед батьками дилему, як же правильно виховати дитину та які цінності та манери поведінки  прищеплювати?

Найперше – це:

1. Правила поведінки із оточуючими. Навчити дитину гарним манерам непросто, адже знаходячись у соціумі, дитина може почути грубощі та побачити погану поведінку. Пам'ятайте, що все починається із вас самих. Станьте прикладом для вашої дитини, і вона перейматиме від вас гарні манери та слова.

2. Допомога бідним, хворим та слабким. Аби дитина була схильною до співчуття, варто дати їй зрозуміти, що не усі люди у суспільстві можуть жити у багатстві та злагоді. Дитина повинна розуміти, що таке хвороба, плинність життя, допомога ближньому.

3. Слова ввічливості. Говорити «чарівні слова» - непросте завдання для деяких дітей. Аби якнайшвидше привити дитині почуття ввічливості, насамперед будьте ввічливими із ними. Частіше говоріть речення: Дай, будь ласка, іграшку; Смачного!; Вибач, будь ласка; Дякую, донечко! Таким чином, ці слова дитина запам'ятає природним шляхом і для цього не потрібно буде влаштовувати лекції із виховання.

4. Любов до спорту та здорового способу життя. Здорове харчування, ранкова гімнастика та спільні заняття спортом - саме ці кроки сформулюють у вашої дитини любов до активного та здорового способу життя. В першу чергу змусьте себе «жити правильно» і передайте це своїй дитині.

5. Розвиток таланту. Прислухайтеся до власних дітей і звертайте увагу на те, чим вони прагнуть займатися. Якщо дитина буде зайнятою протягом дня, вона не відчуватиме нудьги чи самотності. Вона постійно перебуватиме в соціумі і повертатиметься додому тільки для того, щоб відпочити.

6. Почуття значимості. Для вашої дитини, як і для будь-якої людини, важливо знати, що її люблять та поважають. Цілуйте та обіймайте свою дитину, кажіть їй про свої почуття, радійте її найменшим перемогам.

7. Правильний відпочинок. Сучасні діти обожнюють гаджети і все, що із ними пов'язане. Це факт, що технічні прилади допомагають дитині розвиватися, покращують увагу, пам'ять та вчать концентруватися. Однак, такий пасивний відпочинок варто поєднувати із активним. Відправляйте дитину на вулицю погратися із однолітками, частіше гуляйте на свіжому повітрі, подорожуйте, грайте у футбол, волейбол, теніс та інші активні види спорту.

8. Дисципліна та саморозвиток. Починаючи із трьохлітнього віку, дитина проявляє ініціативу. Саме у цей час важливо дозволяти їй починати приймати власні рішення та не боятися допускати маленькі помилки. Привчити дитину до виконання побутових справ самостійно - один із найважливіших кроків до формування самостійності. Дитина вчиться розраховувати тільки на себе, справлятися із проблемами без допомоги батьків та сторонніх і нести відповідальність за свої вчинки.

9. Вміння радіти простим речам. Буде важко навчити дитину радіти дрібницям, якщо ви самі цього не вмієте і постійно скаржитесь на своє життя. Не говоріть песимістичних речей при своїх дітях, радійте життю самі і дозволяйте це робити своїм дітям. Частіше мандруйте, ходіть разом у гості, запрошуйте до себе друзів, влаштуйте дитині свято - все це допоможе їй швидше влитися у соціальне життя та бути оптимістичною.

10. Допомога у формуванні світобачення. Повністю сформувати світобачення дитини навіть із найбільш раннього періоду неможливо. Адже як тільки малеча потрапляє у дитячий садок чи школу, ідеальне світобачення, привите батьками, руйнується. Найважливішим для батьків є виховати у дитини світобачення сім'ї. Будьте близькими із вашою дитиною, станьте їй другом, розповідайте веселі або повчальні сімейні історії, читайте разом книжки і обов'язково запитуйте: «А як би вчинив ти?».