Статті
23 березня 11:21

Арт-терапія – корисне проведення часу під час карантину

Ми звикли, що життя вирує і мчить із неймовірною швидкістю. Все за графіком, кожна година розписана  до найменших дрібниць. Все навколо звичне і буденне, а такий шалений ритм – норма життя. Але, що робити, коли звичний ритм дав збій? Чим зайняти себе, коли маєш достатньо вільного часу? Як з користю для себе і без шкоди для інших провести карантин?

Насправді, в час розвитку технологій знайти для себе заняття справа дуже проста, адже більшість із нас проводить час за своїми гаджетами, переглядаючи відео, спілкуючись з друзями, «зависаючи» у соціальних мережах. Але чи завжди таке проведення часу має якусь користь, чи воно швидше «вбиває» ваш час? З приводу цього можна багато сперечатися і дискутувати, але замість цього я пропоную познайомитися із дуже цікавим, а головне корисним видом діяльності – арт-терапією. Цей напрям має дуже багато видів, кожний із яких відповідає певному виду мистецтва. А це означає, що кожен може знайти щось своє – близьке і цікаве.

Окрім того, заняття арт-терапією сприяє:

  1. розвитку самоаналізу, кращому розумінню власних мотивів, цінностей, стратегій поведінки;
  2. гармонізації емоційного стану;
  3. вирішенню внутрішніх конфліктів;
  4. розвитку емоційно-вольової сфери, емоційного інтелекту, розумінню власних емоційних станів та почуттів;
  5. розкриттю особистісного потенціалу.

Ще однією перевагою арт-терапії є те, що нею можуть займатися і діти, і дорослі.

Так, музика (музична терапія) сприяє подоланню депресії, тривожності, стресу та зменшує хвилювання, покращує пам'ять, концентрацію уваги. І якщо ви ніколи раніше не слухали класичну музику, тоді вам варто змінити свої бачення і сприйняття класики. Багатьох здивує, що саме класична музика сприяє зниженню артеріального тиску, покращує настрій і загальне самопочуття. Так, саксофон покращує роботу нирок, звуки арфи позитивно впливають на легені, а серце і печінка «полюбляють» звуки флейти. Серед класиків варто обрати твори Вівальді, Моцарта, Бетховена, Чайковського, Шуберта чи Шумана, які позитивно впливають на організм людини.

Танцюючи (танцювальна терапія), ви можете розслабитися, забути на якийсь час про проблеми, самоствердитися. Танець допомагає покращити сімейні стосунки, соціальну взаємодію дітей з однолітками, розвинути соціальні навички, впевненість у собі, креативність, уяву, покращити самопочуття, подолати страх тощо. Доведено, що танець знижує ризик ішемічної хвороби серця, приводить у норму обмін речовин і імунітет, зміцнює кістки і знижує ризик переломів, допомагає у лікуванні бронхів, покращує ходу і поставу.

Малюючи (ізотерапія), можна висловити і оцінити свої думки, почуття і емоції, зануритися в інший світ і навчитися сприймати реальність набагато ширше, у всій його повноті і яскравості. Для дітей малювання – один із шляхів, який веде до розвитку моторики рук, допомагає більш повно сприймати кольори і відтінки, розвиває фантазію, тренує пам'ять. Малювання допомагає розслабитися, зняти емоційне навантаження і стрес.

Читаючи чи розповідаючи казки дітям, ви допомагаєте їм боротися із стресом, гармонізувати свій внутрішній світ, реалізувати творчий потенціал, знайти рішення для вирішення складної проблеми, зміцнити силу духу.

І якщо ви, прочитавши цю статтю, досі вважаєте, що карантин це марна трата часу, джерело стресу чи паніки, тоді вам варто переглянути свої погляди. Адже карантин – час можливостей покращити своє здоров’я, налагодити сімейні стосунки, весело провести час із своїми дітьми, отримати неймовірні емоції, а головне – для цього не потрібно виходити з дому.

 

Психолог  Тетяна Притуляк