Для учнів середнього шкільного віку
16 жовтня 12:07

Акція «Знай свої права дитино!»

У навчальних закладах міста Вінниці, з 17 вересня по 5 жовтня 2018 року, проходила інформаційна акція «Знай свої права дитино!», участь у ній взяли 25 закладів освіти, а саме: 1,2,3,4,6,8,9,10,14,16,17,19,20,22,23,26,27,29,30,31,32,33,34,35,ПНТЛ.
Основною метою акції було ознайомлення учнів з:
• їх безпосередніми правами та обов’язками у суспільному середовищі;
• основними правовими документами;
• зі спеціалізованими службами підтримки і допомоги, зокрема зі шкільною організацією правозахисників -омбудсменами.

Шкільні омбудсмени разом з наставниками розробили інформаційні тематичні брошурки та буклети, а також підготували виступи для дітей молодшого та середнього шкільного віку, з теми прав та обов’язків громадян нашої держави.
Формами проведення інформаційної акції були найрізноманітнішими:

  • бесіди з елементами театралізації з правової тематики;
  • проведення правової вікторини «Знаємо та захищаємо свої права», «Діти України про свої права», «Юридичний буквар», міні змагання, конкурси та ігри на знання прав та обов’язків;
  •  перегляд тематичних фото, відеороликів та презентацій «Попереджений – значить озброєний!»;
  •  оновлення правових куточків у шкільних класах та створення «Скриньки довіри» у закладах освіти.

Правозахисники, у доступній формі, розповідали важливу інформацію для дітей різного шкільного віку про основні закони, правові документи, зокрема «Конвенцію ООН» та «Конституцію України, а також про дотримання їх прав і обов’язків у суспільному середовищі. Разом з школярами обговорювалися різні ситуації, які можуть статися у їх повсякденному житті, коли порушуються їх права, або вони порушують права інших дітей. Головне завдання виховувати у сучасних дітей стійку громадянську позиції, з огляду на основні норми та правила, які існують у нашій країні. Також усі омбудсмени проводили міні-екскурсії для дітей, до правових куточків у закладах освіти, під час яких ознайомлювали їх зі спеціальними службами, до яких можна було б звернутися у разі необхідності.
Цікавинкою цьогорічної інформаційної акції стало – зачитування листів із «Скриньок довіри» у школі, для того, щоб дізнатися про наявність проблем у дітей. Шкільні правозахисники наголошували на тому, що будь-хто може залишити там своє послання, якщо має на те необхідність, щоб діти не боялися писати про проблеми, які виникають у шкільному оточенні.
Під час проведених заходів щодо тематики акції, шкільні омбудсмени ознайомили дітей, які саме вони мають права та в разі їх порушення порадили куди саме звертатися по допомогу. Але нагадали їм також, що окрім прав вони мають знати та сумлінно виконувати свої обов'язки.