Новини
6 днів тому

STEAM-марафон у гуртках відділу науки і технічної творчості

Як підвищити зацікавленість дітей у навчанні? Як показати дітям, що наука буває цікавою? Як популяризувати технічну творчість серед учнівської молоді?

Відповіді на ці питання знають педагоги нашого закладу!

«Навчатися із застосуванням знань на практиці, експериментуючи і досліджуючи при цьому - ефективно та цікаво!» - стверджують керівники гуртків відділу науки і технічної творчості. Саме тому, третій рік поспіль, в жовтні і листопаді, вони організовують науковий STEAM-марафон у своїх гуртках.

Минулого тижня у STEAM-марафоні вже взяли участь творчі педагоги та допитливі вихованці. Зокрема, на занятті гуртка «Оригамі» (кер. Остапенко Г.В.) вихованці дізнались про винаходи українських вчених, про багато цікавих ідей і відкриттів, що мають вагомий внесок у світову науку і техніку. А саме: про видатного українського інженера і авіаційного конструктора Ігоря Сікорського, про Івана Пулюя, який створив пристрій, що випромінював «невидимі промені», про винаходи видатного хірурга Миколи Пирогова і про «економічну лампочку» Нестора Ледоховича, про розробки Сергія Корольова та його великий внесок у розвиток космічних технологій. Ці відкриття надихнули гуртківців на створення ракети технікою оригамі. Діти із задоволенням запускали свої ракети та фантазували «якби я був винахідником…»

Наші педагоги організували низку екскурсій в гуртках, адже екскурсія – це не лише змістовне дозвілля, а в рамках STEAM-марафону – це дієвий засіб популяризації історії, науки і технічної творчості. Так, завдяки сучасним технологіям, діти із гуртка технічного моделювання (Францев В.В.) здійснили веб-екскурсії по світових музеях авіації. Це були 5 найбільших авіаційних музеїв України та Європи: музей Повітряних сил Збройних сил України, Вінниця, державний музей авіації України ім. О.К. Антонова, Київ, музей історії авіації в Кракові (Польща), Kbely Aviation Museum, Прага (Чехія), nationaal Luchtvaart-Themapark Aviodrome, Lelystad (Нідерланди). Юні журналісти (кер. Таранюк Н.Д.) відвідали Вінницький планетарій - науково-просвітницький заклад, де вдало поєднується показ сферичного фільму та оптичних проекційних систем, що створює ефект занурення в космос.

Досліджували та експериментували вихованці із гуртка астрономії (кер. Оксимчук С.Д.). В «Лабораторії астронома» діти знайомились із приладами для дослідження космосу та створювали власний телескоп із пластикового тубуса. Цікавим було знайомство дітей із гуртка «web-дизайн» (кер. Кравець Р.П.) із еволюцією розвитку комп'ютерної техніки та видатними українцями, які своїми винаходами зробили суттєвий внесок в розвиток сучасної IT-галузі. Вихованці гуртка дитячої мультиплікації (кер. Литвинюк І.В.) під час калейдоскопу знайомств «Великі мультиплікатори» ознайомились із історією Волта Діснея, видатного мультиплікатора, кінорежисера, сценариста і продюсера, його фільмами та відкриттями в кіноіндустрії. Діти фантазували, малювали та «оживляли» своїх персонажів за допомогою додатка Animated Drawings.

Фантазували, мріяли на заняттях юні екскурсоводи (кер. Очеретна Л.П.), які працювали над проєктами «Місто майбутнього», а малі робототехніки (кер. Віконський П.П.) проєктували та моделювали громадський транспорт та парк розваг майбутнього. Малюки із гуртка початкового технічного моделювання (кер. Ліщина О.В.) спілкувались між собою про те, як зменшити забруднення навколишнього середовища в рідному місті та малювали малюнки на тему "Екомісто".

"Файні посиденькі" аби розкрити всі таємниці українських настільних ігор організувала керівник гуртка «Лабораторія зростання», Стефанкова Д.О. Вихованці спілкувались з геймеркою, дізнались, яка ж гра була найпершою, що приховує світ українських настілок і навіщо підтримувати українських авторів ігор, ну і, звичайно, мали змогу протестувати новеньку, свіженьку гру "Місія: зарядка" від Світ Громад.

Наш марафон триває! Попереду ще багато цікавого!