Новини
14 травня 2020

Дистанційна робота: кусудами для орігамістів

#ДистанційнаРобота_Позашкілля
Чаклун, що створив кольоровий папір:
Червоний і синій з орнаментом зір,
Впевнений був, що сидячи в хаті,
Можна щось дивне зробити з квадратів:
Казкових метеликів, тигрів і зайців
Можна створити лиш рухами пальців

Ми пропонуємо разом із нами
Створити чарівні кулі кусудами!

Карантин триває, а ми продовжуємо працювати.
Разом із вихованціями гуртка "Орігамі" створіть кусудаму - чудову паперову кулю.

Цікаво, що найдавніше традиційне японське мистецтво виготовлення паперових куль відоме із 8-12 ст. н.е. У сучасному мистецтві кусудама переживає друге народження. Велика кількість кольорів, способів кріплення модулів воістину вражає уяву.
Для малих орігамістів створення паперових куль - кусудам не новина, але їх різновидів чимало. Сьогодні керівник гуртка пропонує разом виготовити красиву і витончену зоряну кулю кусудаму.

Сьогодні ми спробуємо навчитися робити чудові кулі – кусудами. Варіанти їх можуть бути досить різноманітні. Кусудами неперевершені зовні, але не менш прекрасна і їх історія.
Кусудами найдавніший декоративний традиційний японський виріб. «Кусурі» на японській означає «ліки», «тама» - «куля». Отже, слово «кусудама» можна перекласти як «лікарська куля».
Кусудами часто підвішували в кімнаті хворого. Отримавши в подарунок подібну роботу, як правило, зроблену кількома виконавцями, захворівши людина мимоволі буде сприймати її як символ побажання швидкого одужання – своєрідний знак спільної уваги і турботи. Така психологічна підтримка безумовно допомагає одужанню.

Сьогодні вам пропонується зробити зоряну кулю кусудаму