Новини
6 червня 2022

Чому корисно дякувати?

“Коли я почав рахувати речі, за які можу бути вдячним, все моє життя змінилося в один момент”

Віллі Нельсон, американський композитор та співак

Суспільство, в якому культивується вдячність, є більш толерантним та відкритим. Дякувати за допомогу, за спільну роботу чи навіть за те, що важлива для вас людина просто поруч — здорова звичка. Подяка — зовсім не прояв слабкості.

А чи помічали ви, що люди, які радіють тому, що мають, почуваються значно щасливішими? Також, науково доведено, що відчуття вдячності безпосередньо впливає на наше здоров’я, сон та якість відносин.

То що ж таке вдячність і як їй навчитися?

Вдячність може бути визначена як вираження подяки за те, що людина має. Тобто це внутрішнє переживання цінності всього того, що є у людини.

Ми можемо бути вдячними за їжу, за чисте повітря, за те, що маємо родину, друзів, хатніх тварин, за красу природи, за можливість подорожувати, за здоров’я, за будь-що.

Аби відчути вдячність, спробуйте уявити ситуацію, у якій би ви не мали всіх тих благ, які присутні зараз у вашому житті. Як би ви тоді почувалися? Яке б соціальне положення займали? Хто б вас оточував?

Чесно відповідаючи на питання вище, ви ймовірніше за все відчуєте вдячність хоча б за одну річ, подію або людину у вашому житті. Якщо це почуття вам відгукнулося і ви хочете більше помічати цінностей, що точно є присутніми в світі, існують вправи, які допомагають культивувати вдячність як стан та спосіб життя.

Практикування вдячності

Щоденник вдячності

Придбайте красивий блокнот, у який вам буде приємно записувати події, за які ви вдячні. Ви також можете це робити у нотатках телефону. Щовечора приділіть 10 хвилин для того, щоби записати у щоденник або смартфон події дня, за які ви вдячні. Це може бути щось незначне на кшталт завершеного завдання на роботі, смачної кави, приємної телефонної розмови з другом, красивого заходу сонця.

Помічайте щасливі миті

Зупиніться на мить та відчуйте подяку за кожне приємне переживання. Це також може стосуватися дрібних та банальних на перший погляд речей: посмішки перехожого, купівлі канцелярського приладдя, поїздці в місце, у якому довго не були. Ще один лайфхак: фотографуйте моменти, в яких ви відчували вдячність, та зберігайте світлини в окремій папці телефону. В похмурий день ви зможете їх переглянути та згадати, що в світі є вдосталь доступних задоволень.

Напишіть повідомлення вдячності

Згадайте про людину, що вплинула на вас; когось, кому б ви хотіли подякувати, або того, хто є для вас дуже цінним. Напишіть повідомлення цій людині, детально перелічуючи за що ви їй вдячні. Надішліть його, щоби виразити свою приязнь та почуття, до речі, можна використати різні соціальні мережі.

Відвідайте людину, яку цінуєте

Зробіть все те ж саме, що описано у попередній вправі, але замість відправки повідомлення, поділіться словами вдячності особисто. Ви можете також зачитати написане, дозволяючи людині пережити приємні емоції від вашої щирості.

Будильник

Встановіть будильник з періодичністю кожні три години. З його сигналом подивіться навколо, помітьте людей поруч, згадайте, що відбулося протягом останніх декількох годин та знайдіть привід для вдячності.

Вдячність є нашою опорою, адже ми можемо спиратися лише на те, що маємо. Навчаючись помічати те, що у нас є, ми вчимося переживати вдячність як стан душі та доброзичливого ставлення до себе, інших та світу.